Відбулася зустріч з ініціативної програми TheПТУ. 12 червня в стінах Київської Обласної Ради зібралися три сторони проекту. Робоча група TheПТУ та лідер групи — Алла Кудзіева; державна сторона у складі департаментів: освіти області, економіки області, та обласного органу працевлаштування. Державну сторону очолила Віра Борисівна Рогова, як голова департаменту освіти та «хрещена мати» проекту, та Ольга Андріївна Бабій, голова бюджетної комісії та головний помічник і лобіст ініціативи TheПТУ. Другою стороною виступали директори та представники 4-х проф навчальних закладів, які беруть участь в програмі (Біла Церква; Васильків; Тетіїв; Богуслав). Третя сторона — сучасний бізнес, виробництва та дизайнери, саме які найбільше зацікавлені в результаті програми — професійних молодих кадрах кравецької промисловості.

Не вперше, проте підтверджуючі кризу, усі сторони зійшлися у кричащому дефіциті добрих закрійників та кравців. Виробництва в постійному пошуку бажаючих працювати, ПТУ не можуть зібрати учнів. Професія не є іміджевою для молоді, навіть з достатньо приємною заробітною платою (від 10000 пропонують сучасні бренди). Вчитель не є мотивуючим фактором для абітурієнта, і цілком зрозуміло, що професія викладача також потребує іміджевого укріплення. І наймасштабніша проблематика — застаріла, занадто довга (3 роки навчається кравець, коли столичні курси тривають 3 місяці) та не цікава молоді державна програма навчання.

Зустріч пройшла динамічно і закінчилася чіткими діями наступних кроків. Підтвердили і основну ціль проекту, отримавши результати пілоту TheПТУ, абсолютно необхідна реформа професійної освіти, її скорочення та збільшення і різноманіття саме практичних занять та усіляких тренувань.

Технічну базу, а важливіше — її оновлення, забезпечила Віра Рогова, домігшись наповнення 2-х центрів сучасними швейними машинками та розкрійної технікою. За допомогою Ольги Бабій, вже цього вересня стартує перший етап програми — мотивуючі заходи для дітей і батьків. Представники проекту їздитимуть областю, заохочуючи дітей і пояснюючи батькам майбутнє, яке чекає на випускника кравецької спеціальності.

Важливим результатом зустрічі став початок роботи над договором, в якому виробництво гарантують дітям сучасну і справжню практику з обов’язковим працевлаштуванням на випробувальний термін. Грамотність цього договору в тому, що він є стимулюючим до усіх сторін підписантів. Батьки спокійні, що дитина одержить професію і одразу після навчання матиме можливість працювати. Роботодавець кропітливо практикує, бо дійсно виховує собі майбутнього робітника. А начальні заклади масштабують набір учнів (жахливий дефіцит), укріплюють імідж, та збільшують кількість державних замовлень.

Завершальною щаблинною перемовин стало вже озвучене вище питання — підвищення кваліфікації викладачів закладів, адже імідж професії неможливо зростити не торкаючись позиціювання діючих вчителів. Ця робота стратегічно важлива і для другого етапу TheПТУ. Коли буде розпочато безпосередньо навчальну програму, і до закладів буде залучено запрошених менторів і лекторів сучасної модної індустрії, обласний вчитель не може мати менше впливу, і повинен стати тандемом з аутсорсовим викладачем. Роботу з викладачами вже розпочата, було зібрано по три представника викладацького складу з кожного ПТУ. Ці представники стануть амбасадорами своїх закладів, будуть отримувати так само додаткове навчання, як і учні, що вступлять до програми. І саме очолені амбасадорами, стануть тими експериментальними групами, чиє навчання (на 25% від державної програми) буде насичено додатковими практиками програми TheПТУ.